ROBAX® Energy Plus Szkło Kominkowe tak zwane Samoczyszczące

Światowa innowacja w skrócie

ROBAX® Energy Plus jest dodatkową energią dla Twojego kominka. Jest to pierwszy panel kominkowy z powłoką odbijającą ciepło dostępny w płaskiej wersji, jak również po raz pierwszy w formie panoramicznej. Najbardziej rewolucyjną korzyścią jest przyjazność kominka pod względem energetycznym: podczas, gdy światło widzialne łatwo przechodzi przez panel, część promieniowania cieplnego jest zawracana z powrotem do komory spalania. ROBAX® Energy Plus może przynieść zauważalną korzyść, jeżeli chodzi o akumulowanie ciepła.

Dalsze korzyści produktu

  • Dzięki  innowacyjnej  konstrukcji,  nawet  do  35%  promieniowania  cieplnego  jest  odbijana z  powrotem do komory spalania. W rezultacie ilość promieniowania cieplnego przechodząca przez panel jest zredukowana i tym samym wzrasta temperatura w komorze spalania. Uzyskana w ten sposób dodatkowa energia może być na przykład wykorzystana do zwiększenia wydajności wodnego płaszcza grzejnego lub jako dodatkowy magazyn energii. Jego zaletą jest także bardziej optymalne wykorzystanie energii cieplnej drewna i obniżenie kosztów ogrzewania.
  • Z najwyższym szacunkiem dla środowiska naturalnego: wyższa temperatura w komorze pieca na ogół prowadzi do bardziej wydajnego procesu spalania, a to w konsekwencji obniża emisję zanieczyszczeń.
  • Nawet, jeżeli wzrośnie ilość ciepła, ROBAX® Energy Plus jest odporny na wysokie temperatury. Jego odporność na temperaturę wynosi około 650 °C. Właściwości powłoki utrzymują się nawet po długim czasie.
  • ROBAX® Energy Plus budzi zaufanie prezentując jednorodnie niebieskawą i atrakcyjnie połyskującą powierzchnię, która integruje się z każdym wnętrzem.
  • Podnosząc temperaturę spalania wewnątrz kominka, powłoka przyczynia się do mniejszego brudzenia się panelu, głównie przez sadzę, co sprawia, że czyszczenia szkła kominkowego jest wyraźnie łatwiejsze.
  • Dzięki ROBAX® Energy Plus ogrzewanie jest bezpieczniejsze. Mniejsza ilość promieniowania powoduje, że otoczenie kominka ogrzewane jest łagodniej i bardziej równomiernie. Ponadto temperatura podłoża przed urządzeniem grzewczym jest niższa. Oznacza to, że meble mogą być umieszczone bliżej paleniska oferując tym samym większą przyjemność z doświadczania ognia.
  • Zapewnione jest również bezpieczeństwo: laboratorium  technologiczne  SCHOTT  gwarantuje  kompleksową obsługę aplikacji.